O nás

Firma Ladislav Nagy - NAZEL bola založená formou SHR v roku 2002. Hlavnou činnosťou pri založení bolo pestovanie zemiakov, kapustovej, rýchlenej a poľnej zeleniny. Na pestovanie rýchlenej zeleniny boli v roku 2003 vybudované svojpomocne 3 vykurované fóliovníky.

Predaj dopestovanej zeleniny bol zrealizovaný cez malo a veľkoodberateľov. V roku 2006 bola rozšírená činnosť firmy na malo - veľkoobchod v rámci voľnej živnosti, a od tej doby sme sa stali platcami DPH.

Od začiatku našej činnosti bolo naším cieľom vyprodukovať zeleninu v čo najlepšej kvality, tak sme sa rozhodli vybudovať moderný fóliovník za pomoci príspevku Programu Rozvoja Vidieka SR. Fóliovník bol vybudovaný v roku 2009, má výmeru 0,44 ha, ktorého súčasťou je i kvapkový závlahový systém.

Firma sa v súčasnosti zameriava na pestovanie zemiakov, papriky, paradajok, šalátových uhoriek, nakladačiek, kapusty, karfiolu, kalerábu, hlávkového šalátu, zeleru, koreňovej zeleniny, ....

Vypestované produkty distribuujeme do veľkoskladov v rámci celého Slovenska.

Od novembra 2013 prevádzkujeme vlastnú predajňu vo Veľkom Krtíši na ulici Nemocničná 22., so zeleninou a ovocím, kde predávame väčšinou naše produkty za výhodné ceny.

Okrem toho zásobujeme školské jedálne, reštauračné zariadenia a predajne v rámci okresu Veľký Krtíš.

Kvôli konkurencieschopnosti našich produktov sme sa rozhodli vybudovať predajné miesto na sídle firmy a preto sme sa uchádzali o príspevok z PRVSR.

Vďaka úspešnému projektu sa nám podarilo 1. decembra 2014 otvoriť predajňu v obci Dolinka 241, pri hlavnom ťahu Vinica - Kosihy nad Ipľom.